FAQ

1. Czym różni się koc z wełny polskiej od koca z wełny z merynosów australijskich (PREMIUM)?

Włókna wełniane z owiec rasy merynos są generalnie dużo cieńsze niż włókna owiec innych gatunków hodowanych w Polsce. Oferowane przez woolbyAnn koce z polskiej wełny mają grubość ok. 27 mikronów, podczas gdy koce z wełny merynosów australijskich lub południowoamerykańskich dostępne w ofercie mają grubość ok. 19 mikronów. To sprawia, że koc PREMIUM z wełny merynosów jest lżejszy, bardziej jedwabisty i puchaty, a tym samym przyjemniejszy w dotyku. Ponadto mniej się mechaci i filcuje, a więc jest nieco trwalszy niż standardowy koc z wełny polskiej. Niemniej jednak obydwa koce wyglądają bardzo podobnie, a zmiana ich wyglądu zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania.

2. Czy wyroby z wełny mogę prać w pralce, ręcznie czy chemicznie?

Najbezpieczniejszą metodą prania wyrobów z wełny jest pranie chemiczne, bez namaczania. Nie zaleca się prania wyrobów wełnianych w pralce (nawet w programach do prania ręcznego czy prania wełny). Coraz więcej wyrobów z wełny można prać ręcznie w domu. W takim przypadku należy prać wełnę w chłodnej wodzie z użyciem specjalistycznych, łagodnych detergentów do prania wełny.  Więcej informacji na temat pielęgnacji wyrobów z wełny możesz znaleźć tutaj.

3. Czy produkty woolbyAnn mogę kupić w sklepie stacjonarnym?

woolbyAnn prowadzi sprzedaż poprzez internet. Wybrane produkty można kupić i obejrzeć w butiku Galeria Odzieży i Dodatków Arsenico przy ul. Saskiej 113 w Warszawie. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Instagramie i Facebooku, gdzie będziemy publikować bieżące informacje na temat kanałów sprzedaży produktów marki woolbyAnn.

4. Czy sprzedajecie wzory ściegów do samodzielnego dziergania produktów?

Aktualnie nie sprzedajemy wzorów ściegów do samodzielnego dziergania. Nasze produkty są oryginalne i niepowtarzalne. 

5. Ile trwa realizacja zamówienia?

Każdy produkt woolbyAnn powstaje na zamówienie, co oznacza, że w momencie zakupu dopiero trafia on do produkcji ręcznej. Przygotowanie zamówienia do wysyłki może zająć od jednego dnia do nawet trzech tygodni, w zależności od tego, czy wybrany przez Ciebie kolor wełny jest dostępny w moim magazynie czy muszę go zamówić oraz od tego jak dużo zamówień aktualnie jest w realizacji. W opisie każdego produktu znajdziesz orientacyjny czas realizacji. Wełna przyjeżdża do nas z wielu stron świata, dlatego - szczególnie w sezonie zimowym - czas oczekiwania może się wydłużyć. Jeśli bardzo zależy Ci na czasie, skontaktuj się ze mną poprzez e-mail (info@woolbyann.com), aby poznać możliwości najszybszej realizacji zamówienia (np. dobrać zbliżony, dostępny od ręki kolor wełny).

6. Czy można zamówić produkt zmieniony, np. dany model czapki w innym kolorze niż oferowane na stronie?

Każdy produkt woolbyAnn powstaje na zamówienie, co oznacza, że w momencie zakupu dopiero trafia on do produkcji ręcznej. W opisie każdego produktu sugerujemy Klientom standardowe, uniwersalne rozmiary, co nie wyklucza przygotowania zamówienia w innym, dowolnym rozmiarze. Jeśli chodzi o kolor, można wybrać go z palety dostępnych kolorów lub skontaktować się z nami mailowo i sprawdzić możliwość realizacji zamówienia w innym, dowolnym kolorze. 

7. Czy można zamówić produkt według własnego, indywidualnego projektu?

Zamówienia według indywidualnych projektów są możliwe, ale ściśle zależy to od tego jak dużo zamówień z oferty regularnej jest w trakcie realizacji. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail i prześlij nam projekt, który chciałbyś zrealizować. Odpowiemy czy taka forma zamówienia jest w danym momencie możliwa.

8. Czy mogę zwrócić towar, jeśli rozmiar okazał się nietrafiony albo po prostu się rozmyśliłem?

Wszystkie produkty woolbyAnn są wykonywane ręcznie na zamówienie. Zgodnie z art. 38 ustawy z dn 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, produkty wykonywane na indywidualne zamówienie klienta nie podlegają zwrotom ani wymianom. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasami trudno jest dobrać np. rozmiar czapki, dlatego akceptujemy wymiany i zwroty określonych produktów. Produkty przygotowane według miary lub innych sugestii Klienta nie podlegają zwrotom ani wymianie. Koce nie podlegają zwrotom ani wymianom, gdyż każdorazowo sprowadzamy surowce na potrzeby konkretnego zamówienia.
Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie Zwroty i Wymiana oraz w Regulaminie sklepu

9. Co oznacza informacja „Chwilowo niedostępne” w karcie produktu.

Jeśli dany towar jest oznaczony jako „chwilowo niedostępny” oznacza to, że nie dysponujemy surowcem, z którego jest wykonany lub występują trudności z jego zamówieniem. Jeśli jesteś zainteresowany takim produktem, skontaktuj się z nami mailowo.

10. Mieszkam poza Unią Europejską, czy będę musiał płacić cło albo dodatkowe podatki po zakupie?

Każdy kraj ma odrębną politykę celną. woolbyAnn nie ponosi odpowiedzialności za dodatkowe opłaty czy obowiązki celne klientów spoza Unii Europejskiej. Jeśli twój zakup zostanie zwrócony do Polski z powodu niedopełnienia obowiązków celnych, nie będzie Ci również przysługiwać zwrot środków za zakupy w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.